
Заступниця Міністра юстиції України Ірина Мудра взяла участь у слуханнях з міжнародно-правового захисту прав власності та питань майбутніх репарацій й подальшого відновлення України у рамках Комітету Європейського парламенту з правових питань. Про це інформує Міністерство юстиції України.
Ірина Мудра подякувала за зусилля держав-членів та інституцій ЄС у застосуванні санкцій та конфіскації неправомірно нажитого майна російських чиновників та олігархів шляхом конфіскації активів у цивільному та кримінальному порядку.
«Враховуючи значні втрати, яких Україна та її народ зазнали від росії, ми хотіли б обговорити будь-які можливі варіанти арешту активів або доходів від продажу цих активів, призначених для репарацій Україні та українцям. Україна розуміє, що міжнародне співтовариство під лідерством ЄС має відігравати ключову роль у забезпеченні того, щоб російський уряд компенсував Україні та українському народу їх незмірні втрати. Нещодавно Україна виступила з пропозицією щодо створення міжнародної компенсаційної комісії, яка б слугувала саме цій меті. Для того, щоб українці після цієї війни мали шанс відбудувати свою країну, своє життя. І є багато питань щодо створення такої комісії, але одне з них – як будуть фінансуватися компенсації? У двох словах, українці повинні мати доступ до мільярдів доларів, які їм знадобляться для відновлення держави. Україна вдячна своїм численним друзям і державам-партнерам за надання допомоги та підтримки, щоб допомогти Україні захиститися та відновитися після війни, чи то фінансової, військової чи гуманітарної. І все ж, у різних юрисдикціях Європи та світу є величезні активи, частково заблоковані або заморожені, але невикористані, коли йдеться про компенсацію збитків, завданих росією та її довіреними особами», —відзначила заступниця Міністра.
На засіданні Комітету були обговорені кроки, які вживає ЄС для підтримки України в частині не тільки посилення санкцій, а й відпрацювання юридичних механізмів конфіскації активів російських олігархів. Зокрема, обговорювались конкретні пропозиції української та американської сторін стосовно цього питання, а також було представлено бачення генерального директорату правосуддя Єврокомісії щодо відповідного механізму.